Ahlatcı

Ahlatcı

menü

Altın Sektörü

Altın
Sektörü

SEKTÖRLER

Dünyanın sayılı altın rafineleri arasında yer alan Ahlatcı Metal, geniş kapasiteli, modern tasarımlı üretim alanı, ileri teknolojik laboratuvarlar ve ekipmanları, AR-GE yatırımları ve istihdama verdiği önemle Türkiye’nin üçüncü altın rafinerisidir.

124,5 Milyar TL Net Satış
5,345 Milyon $ İhracaat

Ahlatcı Metal
Rafineri

Kuyumculuk sektöründe önemli başarılar eden Ahmet Ahlatcı’nın uzun bir araştırma sürecinden sonra 2012 yılında Türkiye'ye kazandırdığı Ahlatcı Metal Rafineri'si Anadolu'nun tek altın rafinesidir.

Kimyasal, elektrokimyasal ve pirometalurjik işlemler ile kıymetli metallerin %99.99 oranında saflaştırarak geri kazanımı sağlayan Ahlatcı Metal Rafineri; modern bir tasarıma sahip yüksek kapasiteli üretim alanı, gelişmiş laboratuvarları, son teknoloji ürün ekipmanları, AR-GE yatırımları ve istihdama verdiği önemle Anadolu’daki tek altın rafinerisidir.

Web Sitesine Git

  • Ahlatcı Kuyumculuk

    Holding'in ilk şirketi olan Ahlatcı Kuyumculuk 1984 yılında Anadolu’nun en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Çorum’un Eğridere çarşısında, Ahmet Ahlatcı tarafından açıldı. Hizmet vermeye başladığı ilk günden bugüne müşterileriyle karşılıklı saygı ve güven ilişkisi geliştiren Ahlatcı Kuyumculuk, Türkiye çapında 2550 kuyumcuya tedarik sağlıyor.

  • Ahlatcı Kuyumculuk, 1988 senesinde bilezik üretimine, 2000 yılında ise alyans üretimine başlayarak ülke çapında altın bilezik pazarının %45'ine, alyans pazarının %25'i sahip oldu. 450 çalışanıyla Ahlatcı Kuyumculuk; ikramları ve sıcak müşteri ilişkileriyle kısa zamanda şehrin en sevilen markalardan biri oldu. İhracat alanında önemli başarılara imza atan şirket, 2018 yılında altın ihracatında Türkiye ikincisi, 2019 yılında ise Türkiye birincisi olarak ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam ediyor.

AHL Özel Güvenlik

Ahlatcı Holding'e bağlı şirketlerin güvenlik ihtiyacını karşılamak amacıyla 2018 yılından kurulan AHL Özel Güvenlik silahlı ve silahsız güvenlik elemanlarıyla nitelikli güvenlik hizmeti sunar. İnsan kaynakları departmanı tarafından özenle seçilen güvenlik elemanları, düzenli meslek içi eğitimlerle mesleki açıdan kendilerini geliştirmeye daima devam ederler.