Ahlatcı

Ahlatcı

menü

Altın Sektörü

Enerji
Sektörü

SEKTÖRLER

Ahlatcı Holding, Türkiye'nin beş farklı ilinde 38 ayrı noktaya verdiği hizmetle ülke genelinde doğal gaz dağıtımı konusunda %8'lik bir pay ile sektörünün en önemli oyuncularından biridir.

38 Noktada
85 MW GES Kapasitesi
4963 KM Boru Hattı

ÇorumGaz

Çorum Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş 2004 yılından bu yana Çorum'daki doğal gaz dağıtım faaliyetlerini yürütüyor.

1993 yılında Çorumlu 150 girişimcinin çabalarıyla çok ortaklı bir şirket olarak kurulan Çorum Elektrik ve Doğal Gaz Ticaret A.Ş 2004 yılında faaliyete geçmiştir.

Web Sitesine Git

SürmeliGaz

ÇorumGaz'ın bünyesinde 2005 yılında kurulan SürmeliGaz; Yozgat'ın Yerköy, Boğazlıyan, Sorgun, Saray, Çiçekdağı, Köseli ve merkez ilçelerine doğal hizmeti verir.

Dağıtım bölgesinde toplam 5 Adet RMS/A, 60 kilometrelik çelik hat ve 850 kilometrelik PE hat imal eden SürmeliGaz’ın aktif abone sayısı 95.000'dir.

Web Sitesine Git

KarGaz

Karabük, Kastamonu, Çankırı, Kurşunlu, Gerede, Tosya, Safranbolu, Korgun ve Seydiler bölgesine doğal gaz hizmeti sağlayan KarGaz 2006 yılında ÇorumGaz'ın bünyesinde hayata geçirildi.

KarGaz, 195.000 aktif abonesine 8 ayrı müşteri hizmetleri merkezinden 120 personel ve 25 araç ile doğal gaz dağıtım hizmeti veriyor. Kargaz; ayrıca Çerkeş, Ilgaz, Taşköprü, Devrekani, Atkaracalar, Saçak, Çardaklı, Çavundur bölgelerinde doğal gaz altyapı çalışmalarına devam ediyor.

Web Sitesine Git

AHL Doğal Gaz

Dünya doğal gaz piyasasının Rus devi Gazprom'dan, doğrudan doğal gaz alım anlaşmasına sahip olan AHL Doğal Gaz, holding iştiraklerine ve sektördeki diğer doğal gaz dağıtım firmalarına doğrudan doğal gaz satışı yapmak amacıyla kurulan bir şirkettir.

Web Sitesine Git

AHL Enerji

Yenilenebilir enerji kaynakları konusunda çalışmalar yapan AHL Enerji, Çorum, İzmir, Afyon, Konya, Manisa illerinde toplamda 50 MW kurulu güneş enerjisi alanına sahiptir.

Sadece yurtiçi de yurtdışında da faaliyetleri de planlayan AHL Enerji, Ukrayna'da Hemineski ve Dnipro bölgelerinde toplam 35 MW kurulu güce sahip güneş enerjisi santraline sahiptir. Bunlara ek olarak Amerika'da güneş enerjisi yatırımı yapmayı hedefleyen AHL için mevcut fırsatları değerlendiriyor.